Ana Haber
Foto Galeri
Web TV
Yayın Akışı
:: Ana Sayfa-> Programlar -> Haberler ->
 

O zaman dans...


02 Ekim 2016 13:05:32

O ZAMAN DANS...
Adım Bale Müzik ve Dans Okulu'nda profesyonel bir şekilde bachata ve salsa dersleri veren Peri Kart ve Tuğberk Oğuzhan dans etmenin sırları anlatırken; ''Dans etmek insanı huzurlu ve mutlu yapar. Eğer mutlu olmak istiyor ve sosyal vaktinizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız dans edin" dedi.

"MUTLU OLMAK İSTİYORSANIZ DANS EDİN"
Dans ettiğinde kendini mutlu hissettiğini belirten Dansçı Perihan Kart; "21 Yaşındayım. Adana'dan Bülent Ecevit Üniversitesi'ne Çalışma Ekonomisi okumak için geldim. 3. Sınıf öğrencisiyim ve 3 yıldır dans ediyorum. Fakat 5 aylık bir eğitimim var. Bunun sürecinde kendi çabalarımla video izleyerek ve dans ederek, dans sevdasıyla belli bir seviyeye kadar geldim. Çok iyi olduğumu iddia etmiyorum. Tabi ki de benden çok daha iyileri var. Neden dans etmelisiniz ? Çünkü dans yaşamınıza mutluluk katar. Dans mutluluk verici bir şeydir. Mutlu olmak istiyorsanız dans edebilirsiniz. Genel olarak dans kursumuza her yaştan gelen oluyor. İçinde dans sevdası olan herkese kapımız açık. Dans etmek istiyorsanız. Dans öğrenmek istiyorsanız. Eğlenmek istiyorsanız, buyurun gelin" dedi
"DANS İNSANLARIN KENDİLERİNİ İYİ HİSSETMELERİNİ SAĞLIYOR"
6 yıldır profesyonel dans etiğini söyleyen Dans Hocası Tuğberk Oğuzhan; "Adım Bale Müzik ve Dans Okulu'nda yaklaşık 3 yıldır eğitmenlik yapıyorum.Profesyonel hayatım 6 yıldır sürmekte. Gerçek stilim hip-hop, arembi, modern dans ve Latin dansları. Latin dansları ile uzun süredir haşir neşir olduğumuz için ve daha zevkli geldiği için burada da olduğumuz için bu dansımızı insanlarla paylaşmayı uygun gördük. Bunun için de bir çaba sarf ediyoruz . Buraya yaklaşık 7 sene evvel üniversite için geldim. Maden Mühendisi Fakültesi öğrencisiyim. insanlara dans sevgisini nasıl verebilirim diye projelerle uğraşıyorum. İnsanları birazcık daha dans etmeyi sevmeyi duygusunu vermeye çalışıyoruz. Öncelikle dans insanların kendilerini gerçekten iyi hissetmelerini sağlıyor. Dans, ruhani anlamda tatmin eden bir oldu. İnsanlar bunu sosyal bir kaçış olarak görüyorlar.Çünkü günümüz Türkiye'sinde bu fırsatları yakalamak gerçekten zor. Özellikle çalışan bir kesimdeyiz. Eğer çalışan bir bireyseniz kendinize kaliteli bir vakit ayırmak çok zor oluyor. Bununla ilgili olarakta insanların ilk düşüncesi dans ve spor ağırlıklı olabiliyor. Bizde insanlara dans'ı tavsiye ederek çıkış yolunu göstermeye çalışıyoruz. Dans eğitimi verirken en çok zorluğu ise; insanlar dansı öğrenmek istiyorlar. Fakat gerek kültürel yapısı, gerekse teknik yapısı itibari ile zaman zaman zorluklar yaşıyoruz. Çünkü Türk Halkı genelde geçmişten gelen ailevi geleneklerinden dolayı farklı bir yapısı var. Faklı bir kültürü var. İnsanlar buna alışmakta biraz zorluk çekiyor. Genel kitlemizi sivil halk oluşturuyor. Buradan olmayan, tayin ile gelen ve burada çalışan insanlardan oluşturuyoruz. Genel olarak sene içersinde bir öğrenci talebimiz de var" dedi.


İzleme : 2435 defa  
 
 
ÖZEL VİDEOLAR
Foto Galeri
.

Benzer Videolar
Zonguldak Kömürspor - Ofspor maçı özeti
18359 izlenme 
Merdivenler Kenti Zonguldak…
3348 izlenme 
Sokak ortasında silahlı saldırı... İşte olayın ilk görüntüleri
5852 izlenme 
Ölüme böyle gittiler... 10 kişiye mezar olan otobüs son kez böyle görüntülendi
4457 izlenme 
Bu acıya yürek dayanmaz... Feci kazada can veren 10 kişi toprağa verildi...
5408 izlenme 
.
Web TV
Zonguldak Kömürspor - Ofspor maçı özeti
Haberler
Merdivenler Kenti Zonguldak…
Haberler
Sokak ortasında silahlı saldırı... İşte olayın ilk görüntüleri
Haberler
Ölüme böyle gittiler... 10 kişiye mezar olan otobüs son kez böyle görüntülendi
Haberler
Bu acıya yürek dayanmaz... Feci kazada can veren 10 kişi toprağa verildi...
Haberler
İstatistik
  İstatistik
  Dün : 1786
  Bugün : 1468
  Toplam: 13356098
   Şuan Çevirimiçi:

 30 konuk,

 
.
 

PUSULA

Copyright © Pusula67 TV