Ana Haber
Foto Galeri
Web TV
Yayın Akışı
:: Ana Sayfa-> Programlar -> Haberler ->
 

'En çok çaba sarf eden isim Özcan Ulupınar'


27 Eylül 2016 18:36:12

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) bir an önce işçi alınması gerektiğine vurgu yaparken; " Bugüne kadar Türkiye Taşkömürü kurumuna işçi alınması konusunda Zonguldak Milletvekilleri arasında en çok çaba sarf eden isim Ak Parti Milletvekili Özcan Ulupınar'dır" dedi.

"TTK'YA ACİLEN İŞÇİ ALINMALIDIR"

Türkiye Taşkömürü Kurumuna acilen işçi alınması gerektiğini söyleyen Mutlu; "Türkiye Taşkömürü Kurumu'na acilen işçi alınması gerektiği biz göreve geldiğimiz bugünden bu yana kadar bütün siyasi yöneticilerin olduğu gibi bizde göreve geldiğimizden beri ısrarla söylüyoruz. Tabi mevcut siyasi milletvekillerimizde bunun böyle olması gerektiğini kamuoyuna zaman zaman söylüyorlar ama artık böyle olmasını söyleme zamanı değil, icraat zamanıdır. O yüzden biz elimizden geldiği kadar çaba sarfediyoruz. Elimizden geldiğinin daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Ama aynı özveriyi, hatta bugüne kadar söyleyiverdikleri TTK'ya işçi alınmalı ve TTK yaşatılmalı söylemlerine hayata geçmesi için aynı özveriyi aynı çabayı siyasilerimizden bekliyoruz. Bu konuda özellikle Hüseyin Özbakır vekilimiz kamuoyunda bilindiği üzere hükümeti, Hükümetteki rolünün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan dialoğu daha fazla olması münasebetiyle daha fazla görev düştüğünü düşünüyoruz. Bugüne kadar başta Özcan Ulupınar vekilimiz ve İktidar vekillerimiz Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve muhaleftte ki Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş vekillerimiz tabiki bizlerle zaman zaman bir takım çalışmaların içerisinde oldular. Fakat bu çalışmaların yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Yeterli olsaydı bugün sonuç alınmış olurdu. Sonuç alınmadığına göre yetersiz bir çalışma ortamı var demektir. İnşallah en kısa zamanda bir an önce gerekli adımlar atılarak TTK'ya işçi alınır ve Zonguldak'a en azından şöyle bir hareket getirilir ve böylece Zonguldak canlanmış olur" dedi.

''EN ÇOK ÇABA SARF EDEN İSİM ÖZCAN ULUPINAR ''

Zonguldak milletvekilleri arasında TTK'ya işçi alınması konusunda en çok çaba sarf eden milletvekilinin Özcan Ulupınar olduğuna vurgu yapan Mutlu; "Zonguldak'ta herkes işini yapıyor. Ben CHP veya AK Parti ayrımından daha ziyade bugüne kadar yapmış olduğumuz mücadelede belkide doğru olmayacaktır ama doğru olmadığını bilsem bile şunu ifade etmek istiyorum. Özcan Ulupınar vekilimiz hepsinden daha fazla efor sarf etti şuana kadar. Ama umudumuz bugünden sonra Özcan Ulupınar'ın sarf ettiği eforun diğer vekillerimiz tarafından da sarf edilmesidir. Tabi ki muhalefetteki milletvekillerimizin iktidardaki milletvekillerimizin hepisnin bir çabası var. Ama burada CHP'den veya MHP'den kalkıpta işçi alımını beklemek yanlış olur. Bu iş Ak Parti milletvekillerinin öncelikle yapması gereken bir görevdir.

"ARKADAŞIMIZ GÖREVİNİN BAŞINDADIR"

Genel Maden İşçisi Sendika Genel Sekreteri Hakkı Arslan'ın eşi tarafından silahla yaralanması sonucu kamuoyunda çıkan söylentilere açıklık getiren Mutlu ; "Tabi ki yönetici arkadaşımızın ailevi sıkıntılarından kaynaklanan eşiyle bir sıkıntı yaşadı. Bir silahla yaralama olayı yaşandı. Bundan dolayı arkadaşımız hastaneden çıktığında ifade vermesi gerekiyordu. İfade vermesi için savcılığa gitti ve mahkeme hakim kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kamuoyunda söylenenler, yazılanlar iddiadan ibarettir. Hiç kimsenin suçu kesinleşmeden, mahkeme kararı vermeden kimsenin suçlu olduğunu söylemek kimsenin haddine değildir.Dolayısı ile arkadaşımız hukuk süreci mahkeme süreci devam etmektedir.Sürecin sonunda kimin haklı kimin haksız olduğu ortaya çıkacaktır. Bu vesile ile bizim arkadaşımız görevinin başındadır. Görevinin başında olmaya devam etmektedir. Kamu oyunda yer alan tutuklandı sözleri tamamen yalandır. Bu bir ailevi meseledir. Hepimizin başına gelebilir. Rabbim kimsenin aile huzurunu, aile saadetini bozmasın. Arkadaşımız zaten bilindiği gibi eşiyle boşanmak üzereydi. Devam eden bir davası vardı. Bu süreçte bunlar yaşanmıştır. İnşallah hayırlısı olur. Sürecin sonunu beklemeliyiz. Genem Maden Sendikası olarak arkadaşımızın suçlu olduğu kesinleşmedikçe yanındayız. Şuanda da böyle bir sonuç yoktur. GMİS olarak tüzel bir kişiliğiz. Yasalarla, kanunlarla çalışan bir kurumuz. Dolayısı ile suçlu olduğu kesinleşmeden bir şey yapamayız. Suçlu olduğu kesinleşirse yasaların bize emrettiği şekilde hareket etmek zorundayız. Hiçbirimizin keyfi hareket etme şansı yok. Yasalar neyi emrediyorsa o yapılır. Fakat bunları konuşmak için erken. Arkadaşımız görevinin başındadır. " dedi.


İzleme : 793 defa  
 
 
ÖZEL VİDEOLAR
Foto Galeri
.

Benzer Videolar
'En çok çaba sarf eden isim Özcan Ulupınar'
794 izlenme 
Zonguldak 'en güzel sesini' kaybetti…
2121 izlenme 
CHP'nin 'en güzel' kongresi...
414 izlenme 
.
Web TV
Zonguldak Kömürspor - Ofspor maçı özeti
Haberler
Merdivenler Kenti Zonguldak…
Haberler
Sokak ortasında silahlı saldırı... İşte olayın ilk görüntüleri
Haberler
Ölüme böyle gittiler... 10 kişiye mezar olan otobüs son kez böyle görüntülendi
Haberler
Bu acıya yürek dayanmaz... Feci kazada can veren 10 kişi toprağa verildi...
Haberler
İstatistik
  İstatistik
  Dün : 5465
  Bugün : 1030
  Toplam: 13225578
   Şuan Çevirimiçi:

 15 konuk,

 
.
 

PUSULA

Copyright © Pusula67 TV