Ana Haber
Foto Galeri
Web TV
Yayın Akışı
:: Ana Sayfa-> Programlar -> Haberler ->
 

Görevinin başında öldürülen TTK İşletme Müdürü anıldı...


16 Eylül 2016 18:50:52

Zonguldak'ta bıçaklanarak öldürülen Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Asma İşletme Müdürü Avni Cinel, vefatının 12. yılında anıldı.
Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda, 16 Eylül 2004’te işten çıkarılan işçi tarafından bıçakla öldürülen maden mühendisi Avni Cinel, ölümünün 12. yılında düzenlenen törenle anıldı.
Asma İşletme Müdürlüğü önünde adına yaptırılan anıt önünde yapılan törene, Avni Cinel’in babası Mustafa Cinel, annesi Fatma Cinel, eşi Fatma Cinel, kardeşleri, yakınları ile TTK yetkilileri, Maden Mühendisleri Odası Başkanı Erdoğan Kaymakçı ve kurumda çalışan personel katıldı.
Törende konuşan Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi Başkanı Erdoğan Kaymakçı, şöyle konuştu: “Görevinin başında sabah vardiyasına giderken işine son verilen maden çalışanının saldırısına uğradı. Kendisinin bu arkadaşımızın işine son verdiği düşüncesiyle sisteme kurban verdiğimiz bir meslektaşımız. Bugün de benzer şekilde olmasa bile farklı şekillerde çalışma ortamının barış içinde, hoşgörü içinde, sevgi içinde geçtiğini söyleyemeyiz.”
Bu şekilde törenlerin olmasının kendilerine gurur verdiğini ifade eden Avni Cinel’in oğlu İlker Cinel ise, “Aradan 12 yıl geçmesine rağmen hala hatırlanması gerçekten bize gurur veriyor. Çalışma yaşantısıyla olduğu gibi çok iyi bir aile reisi çok iyi bir babaydı. Her zaman anıyoruz her zaman bizimle birlikte bu şekilde anma törenlerinin olması arkadaşları ve sevenleri tarafından bu şekilde anılması bize de gurur veriyor” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Cinel’in anıtına mesai arkadaşları ve sevenleri tarafından karanfil bırakıldı.


İzleme : 1454 defa  
 
 
ÖZEL VİDEOLAR
Foto Galeri
.

Benzer Videolar
Görevinin başında öldürülen TTK İşletme Müdürü anıldı...
1455 izlenme 
.
Web TV
Zonguldak Kömürspor - Ofspor maçı özeti
Haberler
Merdivenler Kenti Zonguldak…
Haberler
Sokak ortasında silahlı saldırı... İşte olayın ilk görüntüleri
Haberler
Ölüme böyle gittiler... 10 kişiye mezar olan otobüs son kez böyle görüntülendi
Haberler
Bu acıya yürek dayanmaz... Feci kazada can veren 10 kişi toprağa verildi...
Haberler
İstatistik
  İstatistik
  Dün : 2019
  Bugün : 469
  Toplam: 12989818
   Şuan Çevirimiçi:

 19 konuk,

 
.
 

PUSULA

Copyright © Pusula67 TV